Specjalistyczny Szpital Ortopedyczno – Rehabilitacyjny „Górka” zaprasza na zabiegi usunięcia zaćmy .

Specjalistyczny Szpital Ortopedyczno – Rehabilitacyjny „Górka” zaprasza na zabiegi usunięcia zaćmy – placówka może przyjąć każdego pacjenta, który zarejestruje się na zabieg.

Czas oczekiwania na operację to kilka tygodni. NFZ finansuje zabiegi usunięcia zaćmy bez limitów. Oczywiście istnieje również możliwość odpłatnego wykonania zabiegu.

To bardzo ważna informacja, zwłaszcza, że pacjentów z zaćmą ciągle przybywa. Najwięcej przypadków choroby obserwuje się u osób starszych i cukrzyków. Zdarza się i tak, że zaćma jest wadą wrodzoną albo objawia się we wczesnym dzieciństwie pacjenta. – Spektrum zachorowalności jest bardzo szerokie. Z tego względu każdy z nas powinien zatroszczyć się o swoje oczy i zwrócić uwagę na niepokojące objawy – podkreśla prof. zw. dr hab. n. med. Robert Rejdak, kierownik Kliniki Okulistyki Ogólnej z Pododdziałem Okulistyki Dziecięcej Katedry Okulistyki UM w Lublinie, który operuje także pacjentów w szpitalu „Górka”.

O ostatecznej kwalifikacji pacjenta do zabiegu, już po jej zdiagnozowaniu, decyduje tzw. badanie weryfikacyjne wykonywane przez lek. Piotra Najkowskiego.

Zabieg usunięcia zaćmy jest wykonywany w ramach chirurgii jednego dnia, tego samego dnia pacjent może wrócić do domu, oddział udziela świadczeń zdrowotnych w soboty i niedziele.

Pacjentów, którzy posiadają skierowanie od lekarza okulisty na zabieg usunięcia zaćmy (również z gabinetu prywatnego) zachęcamy do rejestracji – szczegółowe informacje dostępne są pod numerem telefonu: 41 370 34 18

Zachowujemy wszelkie procedury epidemiologiczne zapewniające bezpieczeństwo pacjentom.