Informacja telefoniczna

info@szpitalgorka.pl

Ordynator: lek med. Dorota Kulińska – Książek, tel. 41 370 34 03

Dyżurka pielęgniarska: tel. 41 370 34 13

Leczenie na Oddziale Dziecięcym to ponad 90 – letnia tradycja naszego Szpitala. Nasi mali pacjenci mają do dyspozycji wykwalifikowany, doświadczony personel lekarski oraz rehabilitacyjny. Stosowane przez nas nowoczesne metody rehabilitacji, po połączeniu z naturalnymi tworzywami leczniczymi dają doskonałe rezultaty.

Program rehabilitacji jest zależny od zaleceń lekarskich, jak również od indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta. Leczymy dzieci ze schorzeniami narządu ruchu o etiologii neurologicznej, ortopedycznej, urazowej i reumatologicznej, głównie  są to:

• mózgowe porażenie dziecięce,
  • przepukliny oponowo – rdzeniowe,
  • dystrofie mięśniowe,
  • zespoły korzeniowe,
  • skoliozy, wady postawy,
  • wrodzone i nabyte deformacje klatki piersiowej,
  • młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów ,
  • stany po urazach i zabiegach operacyjnych ortopedycznych,
  • stany po urazach czaszkowo – mózgowych,
  • stany po urazach rdzenia, po uszkodzeniach korzeni nerwowych.

Leczenie rehabilitacyjne poprawia ogólną kondycję, sprzyja uzyskaniu równowagi psychofizycznej i pobudza naturalne mechanizmy obronne, co umożliwia szybki powrót do zdrowia i pełnej aktywności.

Toksyna botulinowa w leczeniu spastyczności w mózgowym porażeniu dziecięcym.

Specjalistyczny Szpital Ortopedyczno – Rehabilitacyjny „Górka” w leczeniu spastyczności, poza rehabilitacją i leczeniem chirurgicznym, stosuje leczenie toksyną botulinową. Leczenie toksyną stanowi istotną pomoc w całym procesie rehabilitacji ruchowej dziecka z mózgowym porażeniem dziecięcym. Jednak warunkiem skuteczności leczenia jest stałe prowadzenie rehabilitacji i niezaniedbywanie codziennych ćwiczeń.

Nasi specjaliści – na podstawie przeprowadzonych badań i konsultacji – kwalifikują pacjentów do programu lekowego w ramach którego odbywa się terapia. Leczenie odbywa się w oparciu o kontrakt zawarty ze Świętokrzyskim OW NFZ.

Szpital obecnie realizuje kontrakt na bezpłatne leczenie zawarty ze Świętokrzyskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ oraz prowadzi leczenie komercyjne we wszystkich rodzajach swojej działalności.

0108_Uzdrowisko_Busko_Zdroj_fot_K_Peczalski
0110_Uzdrowisko_Busko_Zdroj_fot_K_Peczalski