Program Lekowy AMD

Oddział Okulistyki w Specjalistycznym Szpitalu Ortopedyczno – Rehabilitacyjnym „Górka” prowadzi również program lekowy:

„LECZENIE NEOWASKULARNEJ (WYSIĘKOWEJ) POSTACI ZWYRODNIENIA PLAMKI ZWIĄZANEGO Z WIEKIEM (AMD)”, związany z leczeniem AMD (Age Related Macular Degeneraion), czyli choroby dna oka – plamki żółtej – jednej z najczęstszych przyczyn utraty wzroku osób dorosłych na świecie.

Dzięki uczestnictwie w programie lekowym chory otrzymuje zastrzyk w gałkę oczną, dzięki któremu chorobę można zatrzymać a niekiedy nawet cofnąć jej dotychczasowe skutki. Pacjentom zmagającym się z tym schorzeniem są podawane dwa rodzaje leków: Eylea lub Lucentis.

Pacjentów, którzy posiadają skierowanie od lekarza okulisty na leczenie związane z programem lekowym AMD zachęcamy do kontaktu – szczegółowe informacje dotyczące rejestracji oraz koniecznych badań dostępne są pod numerem telefonu: 41 370 34 18.

Jeśli pacjent nie zostanie zakwalifikowany do programu lekowego „LECZENIE NEOWASKULARNEJ (WYSIĘKOWEJ) POSTACI ZWYRODNIENIA PLAMKI ZWIĄZANEGO Z WIEKIEM (AMD)”, lekarz okulista może zdecydować o wykonaniu u niego tzw. małego zabiegu witreoretinalnego, polegającego na podaniu leku Avastin, który również jest wykonywany w naszej placówce.

Oprócz świadczeń refundowanych przez NFZ pacjenci mogą skorzystać w Szpitalu „Górka” z komercyjnych (pełnopłatnych) porad lekarskich u naszych specjalistów jak również badań diagnostycznych t.j. pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego, USG oczu i oczodołów, optycznej tomografii oka (OCT), które są wykonywane z wykorzystaniem nowoczesnej aparatury, co pozwala na dokładną i wnikliwą diagnostykę.

Zachowujemy wszelkie procedury epidemiologiczne zapewniające bezpieczeństwo pacjentom. Nasz personel jest na bieżąco badany a w obecnej chwili także zaszczepiony przeciwko Covid-19.