2016-12-12 08:39:34

Święty Mikołaj w Szpitalu


DSC_0180.JPG 

2016-11-28 09:46:34

„Twoje zdrowie w Twoich rękach – Moda na zdrowie”

W dniu 24.11.2016 Dyrektor  Jadwiga Karcz zorganizowała w Specjalistycznym Szpitalu Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym „Górka” spotkanie edukacyjne dla dzieci pt. „Twoje zdrowie
w Twoich rękach – Moda na zdrowie”. 

20161124_153453_1.jpg 

pozostale aktualnosci


Zobacz

Strona główna

 zapisy_zako__czone_plakat123.jpg

 KOCHAM WIĘC BADAM - Biała Sobota na "GÓRCE"

 

    Fundacja "Słoneczna Przyszłość" i Specjalistyczny Szpital Ortopedyczno-Rehabilitacyjny GÓRKA w Busku-Zdroju zapraszają do wzięcia udziału w bezpłatnych badaniach profilaktycznych, które odbędą się dnia 3 marca 2018. Będą to badania dla dzieci prowadzone na GÓRCE przez wykwalifikowanych specjalistów zarówno w ramach profilaktyki onkologicznej (od 9 miesiąca do 6 lat), jak i pod kątem wad postawy (od 3 roku życia).
 
   Zarząd UZDROWISKO BUSKO-ZDRÓJ S.A. oraz Dyrekcja Szpitala GÓRKA zachęcają rodziców do kontaktu pod nr tel. 41 370 34 59 (w godz. 7-19) w celu dokonania zapisów dzieci na w/wymienione badania.
 
   W ramach akcji 3 marca organizatorzy planują skonsultowanie ponad setki dzieci. Liczba miejsc jest ograniczona, stąd bardzo prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny.
 
Pamiętajmy o profilaktyce zdrowotnej dla naszych dzieci - dzięki niej mamy szansę odpowiednio wcześnie zareagować i w konsekwencji uniknąć poważnych powikłań zdrowotnych.

plakat_wersja_koncowa_1.jpg

 

zyczenia_2017_page_001.jpg

Zapraszamy na komercyjny turnus świąteczno - noworoczny z 10 % rabatem.

swieta.jpg

Wolne miejsca na Dziecięcą Rehabilitację Ogólnoustrojową w ramach umowy z NFZ

Specjalistyczny Szpital Ortopedyczno-Rehabilitacyjny "Górka" informuje, że dysponuje wolnymi miejscami na Rehabilitację Ogólnoustrojową dla dzieci w warunkach stacjonarnych na miesiąc listopad, grudzień  2017r.Serdecznie zapraszamy!
Więcej informacji pod nr. tel. 41 378 40 18 (w godz. 12:00-14:30 )

dzieci.JPG

 

Operacje zaćmy w Szpitalu Górka w Busku - Zdroju.

Specjalistyczny Szpital Ortopedyczno-Rehabilitacyjny „Górka” w Busku-Zdroju poszerza zakres świadczeń refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Od października w placówce zacznie działać okulistyka jednego dnia. W śród realizowanych zabiegów znajdzie się między innymi operacyjne usuwanie zaćmy.

- Dzięki pomyślnemu rozstrzygnięciu postępowania konkursowego „Górka” poszerza zakres świadczeń refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

 

Placówka słynie w całej Polsce z wysokich standardów leczenia. Od października Szpital będzie świadczył usługi z zakresu okulistyki jednego dnia. Wśród realizowanych zabiegów znajdzie się między innymi operacyjne usuwanie zaćmy. Pacjenci mogą liczyć na pomoc doświadczonych specjalistów. Wśród nich znajdzie się zespól lekarzy z Kliniki Okulistyki w Lublinie pod kierownictwem profesora Roberta Rejdaka - kierownika Kliniki Okulistyki Ogólnej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz prowadzący już w Busku-Zdroju praktykę okulistyczną lekarz Piotr Najkowski. - Rozszerzając zakres świadczonych usług staramy się jak najpełniej wykorzystać szanse, jakie daje nowoczesny blok operacyjny Szpitala. Chcemy, aby w maksymalnym stopniu służył pacjentom – podkreśla Wojciech Legawiec, prezes zarządu „Uzdrowiska Busko-Zdrój” .


20171012_105706.jpg

 

Nowatorska metoda leczenia - Zabieg Latarjet na "GÓRCE".

W dn. 1 września w Specjalistycznym Szpitalu Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym GÓRKA w Busku-Zdroju zostanie wykonany po raz pierwszy w tym ośrodku zabieg Latarjet. W asyście specjalistów z GÓRKI operował będzie dr n. med. Roman Brzóska, który na co dzień jest związany ze Szpitalem Św. Łukasza
w Bielsku Białej. To zabieg z zakresu artroskopii stawu barkowego, realizowany u pacjentów z niestabilnością stawu barkowego. Polega on na przeniesieniu wyrostka kruczego na przedni brzeg panewki. Warto wspomnieć,
że Specjalistyczny Szpital Ortopedyczno-Rehabilitacyjny GÓRKA realizuje rocznie ponad 150 zabiegów z zakresu artroskopii barku operując na tkankach miękkich. Ten konkretny zabieg zostanie natomiast wykonany na tkance kostnej. Dr Roman Brzóska - Prezydent sekcji barkowej Europejskiego Stowarzyszenia Ortopedii Sportowej, Chirurgii Kolana i Artroskopii od dłuższego już czasu współpracuje z ortopedami z Górki, w tym ze Sławomirem Marcinkowskim oraz Michałem Śledzikiem. Więcej o Szpitalu

 SHOULDER_PAIN_1.jpg

 

Warsztaty edukacyjne dla Dzieci z Naszego Szpitala

Komenda Powiatowa PSP w Busku – Zdroju w ramach projektu „Bezpieczny Dom”, realizuje ogólnopolską akcję edukacyjną „Ognik”. Celem programu jest edukacja dzieci i młodzieży szkolnej w temacie bezpiecznego zachowania w sytuacjach zagrożenia.

W siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Busku – Zdroju stworzono specjalne pomieszczenia, które zgodnie z wytycznymi zaadaptowane zostały na typowe mieszkanie - pokój dzienny, kuchnię, łazienkę, kotłownię. Dzięki temu układowi uczestnicy warsztatów mogą zobaczyć między innymi z jakimi zagrożeniami można się spotkać w domu lub mieszkaniu, jak nagrzewają się drzwi, za którymi wybuchł pożar, jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki tlenku węgla oraz dymu. W praktycznych zajęciach edukacyjnych wzięły udział dzieci przebywające na leczeniu w Specjalistycznym Szpitalu Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym GÓRKA oraz Pani Jadwiga Karcz – Dyrektor Szpitala. Strażacy zaprezentowali uczestnikom szkolenia, jak wygląda prawidłowa ewakuacja z miejsca objętego dużym zadymieniem, przedstawili zagrożenia sezonowe oraz formy spędzania czasu wolnego i mogące z nich wynikać niebezpieczeństwa. Wszystkie pokazy wykonywane były w warunkach w pełni bezpiecznych dla uczestników. Wierzymy, że udział dzieci w warsztatach zapisze się w ich pamięci i w przyszłości zaowocuje poprawą świadomości, co przełoży się na bezpieczeństwo w przypadku gdy rzeczywiście przyjdzie zmierzyć się z prawdziwymi zagrożeniami w życiu codziennym.

00.JPG 

15.JPG 

09.JPG 

 

 Dzień Otwarty w Szpitalu Specjalistycznym "Górka"

dzien_otwarty__452x640___381x540_.jpg 

I Buskie Forum Artroskopowe za nami.

W dniach 19 - 20 kwietnia w Centrum Konferencyjnym Sanatorium MARCONI odbyło się I Buskie Forum Artroskopowe. Organizatorami Konferencji byli Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. oraz Specjalistyczny Szpital Ortopedyczno-Rehabilitacyjny GÓRKA, natomiast partnerem Polskie Towarzystwo Artroskopowe.

         Adam Jarubas – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego objął honorowy patronat nad wydarzeniem. Do komitetu naukowego I BUSKIEGO FORUM ARTROSKOPOWEGO zaproszeni zostali: dr hab. n. med. prof. UM Marcin Domżalski, dr n. med. Jacek Walawski, dr n. med. Marek Tramś, dr n. med. Arkadiusz Bielecki, lek. med. Sławomir Marcinkowski oraz lek. med. Dariusz Hudzik. Było to z pewnością jedno z najważniejszych tegorocznych tego typu wydarzeń w regionie.

        Szczególnie podkreślić należy wkład i zaangażowanie lekarzy zatrudnionych na co dzień w Szpitalu GÓRKA.

        Dwudniowa konferencja podzielona została na 21 wykładów, wygłoszonych podczas dwóch sesji tematycznych (1. Staw rzepkowo-udowy 2. Naprawa łąkotek).

02 (640x360)_1.jpg 

 17__800x377_.jpg

 

18009995_1386110691448392_1766925439751491340_n.jpg 

18033173_1386110704781724_3687376201585960104_n.jpg 

Biały tydzień w Specjalistycznym Szpitalu Ortopedyczno - Rehabilitacyjnym"Górka"

Lekarze ze Specjalistycznego Szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego GÓRKA w ramach akcji BIAŁY TYDZIEŃ odwiedzają szkoły w województwie świętokrzyskim. Zespół specjalistów pod kierunkiem Jadwigi Karcz – Dyrektor placówki, przeprowadza badania dzieci pod kątem oceny nieprawidłowości postawy. Ta bardzo ważna inicjatywa dla profilaktyki schorzeń ortopedycznych.

Lekarze odwiedzili m.in. Zespół Szkół im. Józefa Piłsudskiego w Opatowcu, gdzie w dniu 15 marca przebadanych zostało 126 dzieci w wieku od 3 do 16 lat. Specjaliści zakwalifikowali do leczenia rehabilitacyjnego znaczną grupę małych pacjentów. W kilku przypadkach niezbędna okazała się szczegółowa diagnostyka. Dziękujemy bardzo Pani Elżbiecie Szczęsnej-Kusak , Dyrektor placówki za życzliwość, poświęcony czas i umożliwienie spotkania ze swoimi podopiecznymi. Akcja zorganizowana przez należący do Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A. Szpital GÓRKA będzie kontynuowana, gdyż wyniki przeprowadzonych dotychczas w szkołach konsultacji nie napawają optymizmem. Uczulamy dyrekcje szkół, opiekunów, wychowawców oraz rodziców, by zwracali baczną uwagę na stan zdrowia najmłodszych. Badania profilaktyczne w zakresie nieprawidłowości wad postawy pozwalają specjalistom odpowiednio wcześnie zareagować na pojawiające się problemy i uniknąć poważnych i bolesnych powikłań zdrowotnych w przyszłości.

Dyrekcje szkół zainteresowane uczestnictwem w akcji prosimy o kontakt ze Specjalistycznym Szpitalem Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym GÓRKA pod nr tel. 734 187 648 i 784 939 766

 DSCF9367.JPG

 

 DSCF9390.JPG